2016
YILDIZLARIN HEYECANLI REKABETİ
Bursa'da devam eden Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası'nın ikinci gününde, son iki yıl da birinci olan Gizem Öztürk yine altın madalya alarak kürsüdeki yerini korumayı başardı.
Bursa'nın Gemlik ilçesinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası üçüncü gün müsabakaları ile devam ediyor. Dün (28 Ocak), 2003 doğumlu isimlerin yarıştığı şampiyonada 10 dalda dereceye giren isimler kürsüye çıkarak madalyalarına kavuştu.
Gemlik Kapalı Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı organizasyon çekişmeli maçlara sahne olurken son iki yılın Türkiye ve Balkan Şampiyonu Gizem Öztürk, bu yıl da başarılı performansını sürdürüp bir kez daha kürsünün zirvesine çıktı. Öztürk, +47 kilo finalinde, 2014'te İstanbul'da düzenlenen Çocuklar Balkan Şampiyonası'nın finalinde yendiği Fatma Uyğur'u, bu kez de Bursa'da 4-0'lık skorla geçerek birinci oldu.
Erkeklerde altı kategoride sporcuların mücadele verdiği üçüncü gün karşılaşmalarında ise 45 kiloda geçen yılın finalisti Emre Kaşık, Emircan Akdana'yı 6-5 yenerek bu kez altın madalyayı boynuna taktı.
Şampiyonada bugün; 2005 doğumlu karateciler, kata ve kumite branşlarında madalya için mücadele veriyor.
Organizasyonun ikinci gününde dereceye giren sporcular şu şekilde oldu:
2003 Doğumlu Kata Bayan Yıldızlar
1-Şule Azra Akbulut (İstanbul)
2-Pelin Erenay (İstanbul)
3-Cennet Duman (Hatay)
3-Sümeye Rabia Özler (Ankara)
2003 Doğumlu Kata Erkek Yıldızlar
1-Mustafa Önder Bütüner (İstanbul)
2-Mertcan Kurdoğlu (Samsun)
3-Emin Aksoy (İstanbul)
3-Emre Ferhat Çam (Ankara)
2003 Doğumlu 42 Kilo Bayan Yıldızlar
1-Süheyla Nur Erbay (İstanbul)
2-Alara Yıldız (İstanbul)
3-İrem Kılıç (Trabzon)
3-Damla Karaböcek (Bursa)
2003 Doğumlu 47 Kilo Bayan Yıldızlar
1-Fatma Satık (Bursa)
2-Feyzanur Baş (Kırklareli)
3-Meryem Sıla Öztürk (Hatay)
3-Gamze Singer (Kocaeli)
2003 Doğumlu +47 Kilo Bayan Yıldızlar
1-Gizem Öztürk (Kocaeli)
2-Fatma Uyğur (Malatya)
3-Ecrin Hiçyılmaz (Samsun)
3-Büşra Temiz (İstanbul)
2003 Doğumlu 40 Kilo Erkek Yıldızlar
1-Berke Başaran (Kocaeli)
2-Yusuf Can Özdemir (Antalya)
3-Ali İrfan Kamışoğlu (Bursa)
3-Burak Can Öztürk (Sakarya)
2003 Doğumlu 45 Kilo Erkek Yıldızlar
1-Emre Kaşık (Sakarya)
2-Emircan Akdana (İstanbul)
3-Umut Demirci (Sakarya)
3-Mehmet Nalbant (İstanbul)
2003 Doğumlu 50 Kilo Erkek Yıldızlar
1-Emir Buğra Gencan (Bursa)
2-Garip Deniz İşçioğlu (Hatay)
3-Yiğit Can (İstanbul)
3-Muhammet Enes Günaydın (İstanbul)
2003 Doğumlu 55 Kilo Erkek Yıldızlar
1-Berkay Sipahi (Afyonkarahisar)
2-Emirhan Yılmaz (İstanbul)
3-Ahmet Hakan Gül (İstanbul)
3-Bünyamin Yusuf Yıldırım (İstanbul)
2003 Doğumlu +55 Kilo Erkek Yıldızlar
1-Mehmet Tunca Can (Kırklareli)
2-Mücahit İpek (İstanbul)
3-Taha Can Kurtuluş (Artvin)
3-Berkay Çelik (Yalova)