2017
AKDENİZ'DE 25 MADALYA
Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Milli Takımımız, Fas’ta düzenlenen Akdeniz Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda 6 altın, 7 gümüş, 12 bronz madalya kazandı.
Akdeniz ülkelerinin katılımıyla her yıl düzenlenen Akdeniz Ülkeleri Karate Şampiyonası’nın 26’ncısı, 16-17 Eylül tarihleri arasında Fas’ın Tangier kentinde düzenlendi. 11 ülkeden 273 sporcunun mücadele ettiği şampiyonada 20 erkek, 18 kız sporcu Türkiye adına tatamiye çıktı.
Tangier Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda Türkiye, 6 altın, 7 gümüş ve 12 bronz kazanarak toplamda 25 madalya ile genel klasmanda üçüncü sırayı elde etti.
Katada zirve yaptık
Fas’taki şampiyonada ümit-genç erkek ve kadın kata takımlarımız, bu dalın ekol ülkelerinde İtalya’yı mağlup ederek kürsünün ilk sırasını aldı. Kadınlarda İdil Polat, Buse Danama, Betül Bilgin; erkeklerde de Kutluhan Duran, Enes Özdemir ve Mehmet Batuhan Özdemir’den oluşan milli takımlarımız, şampiyonluk kupasının sahibi oldu.
Ümit erkekler 54 kiloda Ekrem Altuner Yılmaz ile 70 kiloda Uğur Burak Özgündüz, sıkletlerinde şampiyon olarak kariyerlerinin en büyük başarısına ulaştı.
21 yaş altı kategorisinde ise 50 kiloda Umay Tokcan, 70 kiloda da Fatih Şen, Akdeniz Şampiyonası altın madalyasını künyelerine eklemeyi başardı.
2018'de Türkiye'de
Akdeniz ülkelerini buluşturan şampiyona, 2018 yılında Türkiye'de yapılacak. Organizasyona Antalya ev sahipliği yapacak.
Madalya Kazanan Sporcularımız:
ALTIN
Ekrem Altuner Yılmaz (Ümit 54kg)
Uğur Burak Özgündüz (Ümit 70kg)
Ümit-Genç Kadın Takım Kata (İdil Polat, Buse Danama, Betül Bilgin)
Ümit-Genç Erkek Takım Kata (Duran, Enes Özdemir, Mehmet Batuhan Özdemir)
Umay Tokcan (U21 50kg)
Fatih Şen (U21 75kg)
GÜMÜŞ
Enes Özdemir (Ümit Kata)
Fatma Satık (Ümit 47kg)
Kayra Sezgin (Genç 59kg)
Ömer Abdurrahim Özer (Genç 61kg)
Ercan Kaçar (U21 67kg)
Furkan Onoğul (U21 84kg)
Alparslan Yamanoğlu (U21 +84kg)
BRONZ
Ayşe Yılmaz (Ümit Kata)
Mert Al Ay (Ümit 52kg)
Betül Azra Uçar (Ümit +54kg)
Halit Muhammed Tamyüksel (Ümit 63kg)
Hasan Arslan (Ümit 70kg)
Selahattin Güngel (Genç Kata)
Mehmet Batuhan Özdemir (Genç Kata)
Damla Ocak (Genç 53kg)
Rabia Şentürk (Genç +59kg)
Dilara Bozan (U21 Kata)
Emre Vefa Göktaş (U21 Kata)
Eray Şamdan (U21 60kg)