2016
BURSA'DA KARATE HEYECANI
Bursa'nın Gemlik ilçesinde düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası'nda ilk gün geride kaldı. 31 Ocak’ta sona erecek olan şampiyonada 53 ilden 2375 sporcu mücadele ediyor.
27 Ocak-31 Ocak tarihleri arasında Bursa'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası, ikinci gün müsabakaları ile devam ediyor. Gemlik Kapalı Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı organizasyonda dün tatamiye inen 2002 doğumlu karateciler; kata, takım kata ve kumite branşlarında mücadele verirken 2003 doğumlu sporcular da takım kata karşılaşmalarına çıktı. İlk gün yapılan müsabakalar sonucunda 12 kategoride kürsüye çıkan isimler madalyalarına kavuştu.
Rövanşta şampiyonluk el değiştirdi
Organizasyonun ilk gününde 2002 doğumlu isimlerin karşılaştığı buluşmalardan biri de geçen yılın rövanşı niteliğindeydi. 2015 yılında Sakarya'da düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası'nın finalinde buluşan Rümeysa Zurnacı ve Sinem Gül Duman, bu yıl da finalde rakip oldular. İki sporcunun çekişmeli mücadelesinde kazanan taraf, geçen yılın ikincisi Sinem Gül Duman oldu.
Yıldız erkekler katada ise heyecanlı müsabakalar düzenlenirken, geçen yıl bronz madalya kazanan Enes Özdemir, finalde karşılaştığı Balkan üçüncüsü rakibi Hüseyin Altundal'ı yenerek kürsünün zirvesine çıktı.
Şampiyonada bugün; 2003 doğumlu yıldız karateciler kata, takım kata ve kumite branşlarında madalya için mücadele veriyor.
Organizasyonun ilk gününde dereceye giren sporcular şu şekilde oldu:
2002 Doğumlu Kata Bayan Yıldızlar
1-Sinem Gül Duman (İzmir)
2-Rümeysa Zurnacı (İstanbul)
3-Nazlıcan Tüfekçi (Ankara)
3-Ayça Altınbaş (İstanbul)
2002 Doğumlu Kata Erkek Yıldızlar
1-Enes Özdemir (Ankara)
2-Hüseyin Altundal (Samsun)
3-Hüseyin Can Demirci (Ankara)
3-Uğur Burak Özgündüz (Tekirdağ)
2002-2003 Doğumlu Bayan Takım Kata
1-Gaziosmanpaşa Spor Kulübü (İstanbul)
2-Başkent Çınar Spor Kulübü (Ankara)
3-Ankara Karate İhtisas Spor Kulübü (Ankara)
3-İmhat Spor Kulübü (İzmir)
2002-2003 Doğumlu Erkek Takım Kata
1-Çelik Spor Kulübü (Ankara)
2-Gaziosmanpaşa Spor Kulübü (İstanbul)
3-Çelebi Spor Kulübü (Erzurum)
3-Reykan Spor Kulübü (Ankara)
2002 Doğumlu 47 Kilo Bayan Kumite
1-Esin Şahin (Bursa)
2-Ulviye Karaboğa (Konya)
3-Sudenur Erdoğan (İstanbul)
3-Şerife Yasemin Malğaç (Trabzon)
2002 Doğumlu 54 Kilo Bayan Kumite
1-Setenay Sefil (Düzce)
2-Gülbahar Gözütok (Kayseri)
3-Aslı Nur Mutluay (Sakarya)
3-Elif Diri (Sakarya)
2002 Doğumlu +54 Kilo Bayan Kumite
1-Zehra Şenel (İstanbul)
2-Sidra Buket Destegül (Tekirdağ)
3-Merve Teke (Bursa)
3-İrem Buse Erzar (Ankara)
2002 Doğumlu 52 Kilo Erkek Kumite
1-Furkan Akyüz (Bursa)
2-Serdar Kapucuoğlu (İstanbul)
3-Abdullah Yurtsever (Ankara)
3-Ayberk Körükçü (İstanbul)
2002 Doğumlu 57 Kilo Erkek Kumite
1-Muhammed Talha Yavuz (Ankara)
2-Hakan Şimşek (Sakarya)
3-Bahadır Yıldız (Sakarya)
3-Mümincan Baylan (Bursa)
2002 Doğumlu 63 Kilo Erkek Kumite
1-Mehmet Ali Koç (Trabzon)
2-Muhammed Bilal Sapanca (Sakarya)
3-Emirhan Özbey (Bursa)
3-Alperen Demir (Balıkesir)
2002 Doğumlu 70 Kilo Erkek Kumite
1-Hasan Arslan (İstanbul)
2-Abdullah Önder Aksu (İstanbul)
3-Ufuk Berke Çilengir (İzmir)
3-Batuhan Güney (İstanbul)
2002 Doğumlu +70 Kilo Erkek Kumite
1-Uğurtan Demir (İstanbul)
2-Savaşkan Gemici (Bursa)
3-Oğuz Can (Bursa)
3-Buğrahan Balıdede (Tekirdağ)