2016
YILDIZ KARATECİLER BURSA'DA BULUŞTU
Türk karatesinin geleceğini oluşturacak yıldız karateciler, 27-31 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek Türkiye Yıldızlar Karate Şampiyonası için Bursa'da buluştu.
Gemlik Kapalı Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı organizasyona 53 ilden 2375 sporcu kayıt yaptırdı.
Türkiye Karate Federasyonu’nun faaliyet takviminde yer alan ve geçtiğimiz yıl rekor katılımla düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, bu yıl da yüksek bir katılımla başladı. Gemlik Kapalı Spor Salonu'nun ev sahipliği yaptığı şampiyonada, 2002, 2003, 2004, 2005 ve 2006 doğumlu sporcular mücadele verecek.
Organizasyonda müsabakalar, kata ve kumite branşlarında yapılacak. Katada 10 ferdi, 4 takım; kumitede ise 44 ferdi dalda madalya sahiplerini bulacak.
31 Ocak Pazar günü sona erecek şampiyonanın ilk gününde 2002 doğumlu isimler kata, takım kata ve kumite branşlarında mücadele ederken, 2003 doğumlu sporcular da takım kata müsabakaları için tatamiye inecek.
Esat Delihasan: "Çocuklarımız Türk karatesinin geleceği"
Şampiyonanın karateciler için güzel bir tecrübe olacağını söyleyen Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan: "Sporcularımızın burada gösterecekleri performans, geleceği planlamamız açısından bize ışık tutacak. Çocuklarımızı önemsiyoruz çünkü onlar Türk sporunun ve karatesinin geleceğidir” diye konuştu.
Müsabaka Programı
27 Ocak Çarşamba
10.00-12.30: 2002 Doğumlu Erkek ve Bayan Kata
Eleme - Repesaj ve Finalleri
10.00-12.30: 2002-2003 Doğumlu Erkek ve Bayan Takım Kata
Eleme - Repesaj ve Finalleri
12.30-13.30 Madalya Töreni ve Öğlen Arası
13.30-21.00: 2002 Doğumlu Bayan Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri
13.30-21.00: 2002 Doğumlu Erkek Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri ve Madalya Töreni
28 Ocak Perşembe
09.00-12.00: 2003 Doğumlu Erkek ve Bayan Kata
Eleme - Repesaj ve Finalleri
12.00-13.00: Madalya Töreni ve Öğlen Arası
13.00-21.00: 2003 Doğumlu Bayan Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri
13.00-21.00: 2003 Doğumlu Erkek Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri ve Madalya Töreni
29 Ocak Cuma
09.00-12.00: 2005 Doğumlu Erkek ve Bayan Kata
Eleme - Repesaj ve Finalleri
12.00-13.00: Madalya Töreni ve Öğlen Arası
13.30-17.00: 2005 Doğumlu Bayan Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri
13.30-17.00: 2005 Doğumlu Erkek Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri ve Madalya Töreni
17.00-17.30: Açılış Seremonisi ve Gösteriler
17.30-20.00: 2005 Doğumlu Erkek Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri ve Madalya Töreni
30 Ocak Cumartesi
09.00-12.30: 2004 Doğumlu Erkek ve Bayan Kata
Eleme - Repesaj ve Finalleri
09.00-12.30: 2004-2005 Doğumlu Erkek ve Bayan Takım Kata
Eleme - Repesaj ve Finalleri
12.30-13.30: Madalya Töreni ve Öğlen Arası
13.30-21.00: 2004 Doğumlu Bayan Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri
13.30-21.00: 2004 Doğumlu Erkek Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri ve Madalya Töreni
31 Ocak Pazar
09.00-12.00: 2006 Doğumlu Erkek ve Bayan Kata
Eleme - Repesaj ve Finalleri
09.00-12.00: 2006 Doğumlu Bayan Kumite
Eleme - Repesaj ve Finalleri
12.00-13.00: Madalya Töreni ve Öğlen Arası
13.00-16.00: 2006 Doğumlu Bayan Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri
13.00-16.00: 2006 Doğumlu Erkek Kumite
Eleme, Repesaj ve Finalleri ve Madalya Töreni ve Kapanış