2022
GAZANTEP’TE FİNAL HEYECANI
Ev sahipliği yaptığımız 57.Avrupa Büyükler Karate Şampiyonasında altın ve bronz madalya müsabakaları başladı.
Gaziantep’te 57. si düzenlenen Avrupa Büyükler Karate Şampiyonasında sporcularımız 8 altın ve 2 bronz madalya için tatamiye çıkacak.
Ferdi katada Dilara Bozan ve Ali Sofuoğlu final heyacanı yaşarken, erkek takım katada Ali Sofuoğlu, Enes Özdemir, Emre Vefa Göktaş altın madalya için mücadele edecek. Kumitede Serap Özçelik Arapoğlu(-50 kg), Eray Şamdan(-60 kg), Burak Uygur(-67 kg), Eda Eltemur(-68 kg) ve Erman Eltemur(-75 kg) gösterdikleri performansla finalde altın madalya için yarışacaklar.
Damla Pelit, Damla Su Türemen, Zehra Kaya’dan oluşan kadın kata takımımızda 0,10 puan gibi çok az bir farkla kaybettiği müsabaka sonucu bronz madalya için mücadele edecekken 84 kilodaki sporcumuz Murat Öz’de yine 3. lük için tatemide olacak.
KADIN KATA FİNAL MAÇI
(TUR, TURKEY) BOZAN DILARA
(ESP,SPAIN) SANCHEZ JAIME SANDRA
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ERKEK KATA FİNAL MAÇI
(ESP, SPAIN) QUINTERO CAPDEVILA DAMIAN HUGO
(TUR,TURKEY) SOFUOGLU ALI
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ERKEK TAKIM KATA FİNAL MAÇI
(ESP, SPAIN) (GALAN LOPEZ, GARCIA CUADRADO, MANZANA DIAZ)
(TUR,TURKEY) (GOKTAS, OZDEMIR, SOFUOGLU)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KADIN KUMITE 50KG FİNAL MAÇI
(ITA, ITALY) PERFETTO ERMINIA
(TUR, TURKEY) ARAPOGLU OZCELIK SERAP
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KADIN KUMITE 68KG FİNAL MAÇI
(SVK, SLOVAKIA) KOPUNOVA MIROSLAVA
(TUR, TURKEY) ELTEMUR EDA MALA KUMITE 60KG GOLD MEDAL MATCH
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ERKEK KUMITE 60KG FİNAL MAÇI
(ITA, ITALY) CRESCENZO ANGELO
(TUR, TURKEY) SAMDAN ERAY
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ERKEK KUMITE 67KG FİNAL MAÇI
(TUR, TURKEY) UYGUR BURAK
(GRE, GREECE) XENOS DIONYSIOS
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ERKEK KUMITE 75KG FİNAL MAÇI
(TUR, TURKEY) ELTEMUR ERMAN
(ENG, ENGLAND) WILKINS BRANDON BRIAN
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ERKEK KUMITE 84KG ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI
(TUR, TURKEY) OZ MURAT
(MKD, NORTH MACEDONIA) SPASENOVSKI PETAR
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KADIN TAKIM KATA ÜÇÜNCÜLÜK MAÇI
(TUR, TURKEY) (KAYA, PELIT, TUREMEN)
(MNE, MONTENEGRO) (CANOVIC, DJUKANOVIC, MRAKOVIC, RADULOVIC)
Müsabakalar 29 Mayıs tarihinde son bulacak.